U nas w przedszkolu nie ma czasu na nudę! Wakacyjny projekt wychowawczo- edukacyjny 2016!
2016-07-06

WAKACJE 2016
PROJEKT EDUKACYJNO – WYCHOWAWCZY
„Podróżujemy po egzotycznych krajach, uczymy się oszczędzać,eksperymentujemy,
budujemy roboty !”

I Tydzień (04.07.16 -08.07.16)
Podróżujemy po egzotycznych krajach!
CHINY, JAPONIA, INDIE – poznajemy położenie bajki, tańce i zabawy dzieci z odległych zakątków.
Uczymy się oszczędzać! Czyli edukacja finansowa dzieci. „Cha-Ching” to międzynarodowy program edukacyjny opracowany i wdrożony w Azji dla dzieci i młodzieży, by w przystępny sposób mówić o wartości zarabiania, oszczędzania, wydawania i pomagania innym.
WTOREK godz. 13.00 -16.00 – zajęcia z P. Małgosią Metodą Montessori

II Tydzień (11.07.16 – 15.07.16)
Wybuchowy tydzień !
EKSPERYMENTY – to zabawy, które pomagają we wszechstronnym rozwoju dziecka . Pomagają zaspokoić naturalną jego ciekawość, wprowadzają w fascynujący świat przyrody i nauki. Dają możliwość doświadczenia czegoś ekscytującego! Co bawi i uczy !
ROBOTYKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW – Czyli zabawa i interaktywne projekty, które rozwijają twórczość dziecka poprzez tworzenie robotów z klocków Robokids. Zajęcia poprowadzą instruktorzy zespołu

III Tydzień (18.07.16 – 22.07.16)
TYDZIEŃ TEATRALNO - ARTYSTYCZNY
W tym tygodniu zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczne z pani Anią z Otwartej Pracowni Artystycznej O!pa w Sosnowcu oraz teatrzyk dla dzieci pt. „Jeremiasz i wielka ryba” Poznajemy tańce i słuchamy muzyki egzotycznych krajów, które poznaliśmy w lipcu: Chin, Japonii, Indii.
WTOREK godz. 13.00-16.00 – zajęcia z P. Małgosią Metodą Montessori
CZWARTEK godz. 13.00-16.00 – zajęcia z P. Małgosią warsztaty plastyczne

Życzymy miłej zabawy !


Kontynuacja projektu Mlody Obywatel.
2016-06-07

W ramach kontynuacji Projektu Młody Obywatel na sportowo dzieci z naszego przedszkola już po raz drugi mają okazję w nim uczestniczyć. Realizacją projektu zajmuje się III LO im. C.K.Norwida w Będzinie. Dzieci ze starszej grupy przygotowały swoją wizję strony tytułowej do kroniki sportowej tworzonej przez grupę licealistów III LO. Zdjęcia z przygotowywania plakatu można obejrzeć w galerii zdjęć :)


Mlody obywatel na sportowo w Norwidzie....
2016-01-11

“MŁODY OBYWATEL NA SPORTOWO” W NORWIDZIE.....

Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.
W roku szkolnym 2015/2016 III LO im. C.K. Norwida realizuje kolejną edycję programu, pod hasłem ,,Młody Obywatel na sportowo, czyli jak rozruszać okolicę?”. Zajmujemy się aktywnością fizyczną: promujemy aktywny sposób spędzania czasu, odnajdujemy dawne gry i zabawy, namawiamy do przyjrzenia się temu właśnie obszarowi życia mieszkańców. Chodzi także o to, by rozwiązać problem niechęci do ruchu wśród młodzieży: oderwać młodego człowieka od ekranu komputera czy telefonu i przekonać do aktywnego trybu życia. Gry i zabawy zespołowe mogą stanowić pozytywne rozwiązanie, a praktykowanie ich przynieść wiele korzyści.
Grupa projektowa zaplanowała swoje działania, zmierzające w kierunku stworzenia Kroniki Sportowej, a zatem udokumentowania dawnych znanych, lubianych gier i zabaw zespołowych, dzisiaj już niestety zapomnianych. Grupa młodzieży wybrała gry i przeprowadziła szereg wywiadów z osobami znającymi ich zasady (wszystkim serdecznie dziękujemy za poświęcony czas), a na podstawie zdobytej wiedzy ,,odświeżyła” i unowocześniła je.
Oprócz dokumentacji gier, efekty naszej pracy zostaną zaprezentowane w kilku instytucjach w postaci drużynowych rozgrywek. Najbliższe spotkanie grupy projektowej odbędzie się w będzińskim przedszkolu ,,Dobry Start”.


Metoda projektu w naszym przedszkolu.
2013-08-29

Wychodząc naprzeciw zmianom w podejściu do edukacji dziecka w wieku przedszkolnym w naszym przedszkolu pracujemy z dziećmi metodą projektu. Zgodnie z ideą - metoda projektu zakłada , że dziecko uczy się poprzez nieustanne interakcje z otaczającym je środowiskiem. Dlatego też wszystkie działania podejmowane przez dziecko mają charakter twórczy. Realizacja projektów edukacyjnych wpływa wszechstronnie na rozwój dziecka, uczy go samodzielnego i twórczego myślenia, umiejętnego planowania pracy oraz wyciągania wniosków, podejmowania decyzji a przede wszystkim przygotowuje do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie a w przyszłości do podjęcia aktywnej pracy zawodowej.


Witamy na naszej nowej stronie WWW!
2012-03-22

Witamy i zapraszamy do obejrzenia naszej nowej strony internetowej.
Mamy nadzieję, że znajdziecie na niej Państwo wszelkie potrzebne informacje.

Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć.


Strona: 1